Model navazuje na koncept Electra EV představený na začátku tohoto roku. I když se tento koncept nikdy nedostane do výroby, můžeme doufat, že jeho řady budou inspirovat design budoucích produktů značky.

Dočkáme se elegantních křivek?

Tento nový koncept výslovně evokuje prototyp Wildcat EV , který jsme viděli na začátku tohoto roku. Ale i když nový model sdílí několik prvků s tímto konceptem, vypadá spíše jako sedan než jako kupé 2+2. Studii provedl Aaron Rigs, stylista, který pracuje v GM něco málo přes 10 let. Rigs dal světu linie konceptu Cadillac Escala z roku 2016 a byl také zodpovědný za původní skici a hliněný model konceptu Buick Avista , rovněž z roku 2016.

Uvidíme, jak nám Buick v příštích několika letech nabídne sedan s tak elegantními liniemi? O tom samozřejmě pochybujeme, zvláště když společnost nyní nabízí pouze SUV. Nic však není nemožné. Jedno je jisté, takové auto, i když je exkluzivní, by mohlo sloužit jako neuvěřitelná výkladní skříň a lákadlo pro masy.

Realističtěji můžeme doufat, že některé z designových prvků – zejména základní obrysy této studie – ovlivňují budoucí stylingové směřování značky.

Mimochodem, nebyly sdíleny žádné vnitřní kresby.

Buick je uprostřed omlazovací operace, která je nezbytná pro jeho přežití. Značka již dosáhla pokroku a snížila průměrný věk svých zákazníků ze 72 na 52 let (přibližně mezi roky 2005 a 2015). Dalším krokem je nalákat klienty ve 30 nebo 40 letech – a pak je samozřejmě držet.

Buick odhalil svůj nový koncept