Chystaný jednomístný vůz se může pochlubit výkonem přes 1000 koní a váží méně než vůz F1! Novozélandská hyperautomobilová společnost Rodin Cars je na misi „postavit nejrychlejší auto na světě“ a za tímto účelem právě oznámila, že její druhé vozidlo vůbec, FZero s výkonem 1000 a více koňských sil, se začalo vyrábět.

Vysoký výkon a minimální váha

Jednomístné FZero, vyrobené převážně z uhlíkových vláken, obsahuje uprostřed uložený 4,0litrový hybridní V10 turbo motor s výkonem 986 koní při 9 000 ot./min a točivým momentem 670 lb-ft při 7 250 ot./min., který se kombinuje s elektromotorem o výkonu 174 k. celkový výkon 1 160 koní. Tato síla je natažena na relativně velkém a vysoce aerodynamickém rámu o délce 5,5 metru, šířce 2,2 metru, rozvoru 3,0 metru a výšce pouhých 1,13 metru. Rodin říká, že vůz vytváří přítlak více než 400 kg a je vysoce ambiciózní, pokud jde o jeho design, jehož cílem je dokonce co nejlepší výkon vozu F1.

„Tam, kde je účelem FZed poskytnout řidičský zážitek spojený s tím, že sedíte za volantem moderního vozu Formule 1, FZero posouvá tento skok dále a usiluje o to, aby byl maximální výkon na trati, daleko za hranicemi všeho, co bylo dosud vidět. ,“ stojí v prohlášení společnosti.

Zdá se, že je to také na dobré cestě, když FZero překlápí váhu na pouhých 700 kg, což je o 50 kg méně než u vozu F1. Společnost 3D vytiskla pro vůz řadu lehkých prvků, včetně titanové skříně převodovky a výfukového potrubí.

„Rodin FZero je fyzickou reprezentací nejvyšších výkonů vozidla. Bez omezení budováním podle souboru pravidel jsme schopni udělat auto lehčí, výkonnější a produkovat výrazně větší přítlak,“ řekl David Dicker, zakladatel Rodin Cars.

„Jediná skutečná omezení, kterým čelíme, jsou fyzikální zákony, a ty jsme dokonce posunuli na absolutní limit. Těšíme se, že přineseme nejintenzivnější zážitek z jízdy na tratích po celém světě.“

Bude vyrobeno pouze 27 jednotek a Rodin říká, že zákazníci si budou moci přizpůsobit aspekty vozu podle toho, jak jej budou používat. Za cenu 1,8 milionu liber (přibližně 2 790 000 CDN) Rodin také nabídne zakázkové služby závodního oblečení, uskladnění a dodání vozidel a školení řidičů na soukromých tratích značky.

Rodin FZero by měl dorazit v roce 2023.