Blíží se zima, mnozí už přezuli své vozy tak, aby byli připraveni na první mrazivé teploty a sníh. Také interiér vozu je dobré přizpůsobit zimním plískanicím a chladu. Ti skutečně „zmrzlí“, kteří nemají vyhřívaná sedadla, si např. mohou koupit vyhřívané autopotahy. Anebo vyhřívanou dečku, která se dá snadno přenést z vozu do vozu. Co jiné by vám v autě v zimě nemělo chybět?

Usaďte se pohodlně a přikryjte se

Faktem je, že pokud je nám zima, jsme nervózní a to se odráží na stylu našeho řízení. Proto je dobré koupit si příjemné autopotahy Škoda Octavia nebo jiné s ohledem na naši značku vozu, aby pasovaly a nikde netrčely, držely na svém místě. Kupříkladu na Vopi.cz najdete konfigurátor, takže si uzpůsobíte autopotahy přesně vám na míru. Měnit můžete nejen barvy, ale i materiály, z nichž mají být potahy ušity. Tím se zároveň může váš vůz od těch ostatních značně odlišit.

Na webové stránce https://www.vopi.cz/konf-autopotahy/autopotahy-skoda/ je zmíněný konfigurátor, kde stačí vyplnit značku a model vozu, zvolit materiál, barvu a vše shrnout, objednat.

Gumové koberce

V zimě je doslova nutností mít pod nohami gumové koberce. Nejenže díky nim snadno vyčistíte podlahu od všude přítomných kamínků coby posypu silnic a chodníků, ale zachytí i zbytky tajícího sněhu z vašich bot, vody, bláta a jiných nečistot. V provozu stačí koberec vylít, vysypat, doma jej snadno opláchnete vodou. I ty najdete u Vopi.cz ve výborné kvalitě, ať už chcete originální pro váš vůz s ohledem na značku a model, nebo univerzální.

Vany a koberce do kufru auta

Převážíte sobě nebo dětem zimní výbavu? Pak je možná někdy od sněhu a nemáte čas ji pečlivě čistit. I tady vám přijde vhod „vystlání“ kufru odolným a snadno čistícím pomocníkem v podobě vany do kufru. Využijete ji celoročně, zvláště když převážíte např. zeminu do truhlíků, materiál k rekonstrukci domu, psí granule, tekutiny a kde co jiného.

V zimě by měla být v autě vždy i deka či dvě pro případ, že někde uvíznete. Samozřejmostí je škrabka, pokud jezdíte do kopců, lesů, měli byste vozit i jemný štěrk, písek a pevnou, železnou lopatku. Hodí se i teplý nápoj v termo hrnku.