Dveře zavazadlového prostoru se nemusí správně zaklapnout a mohly by se otevřít za jízdy.

Mateřská společnost Chrysler Stellantis v úterý uvedla, že stahuje 1,4 milionu pickupů po celém světě, protože zadní výklopné dveře se nemusí správně zaklapnout a mohou se otevřít za jízdy.

Automobilka uvedla, že svolávací akce se týká různých pickupů Ram 1500, 2500 a 3500 modelového roku 2019 až 2022.

Společnost uvedla, že nemá žádné zprávy o haváriích nebo zraněních, ale o více než 800 záručních reklamacích a dalších zprávách potenciálně souvisejících s tímto problémem. Prodejci zkontrolují zarovnání západky zadních dveří k západce boxu a v případě potřeby upraví, uvedla společnost.

Svolávací akce zahrnuje více než 1,23 milionu vozidel ve Spojených státech, 120 000 v Kanadě, 26 000 v Mexiku a asi 27 000 mimo Severní Ameriku. Dopisy s oznámením vlastníkům budou zaslány koncem ledna.

Americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu uvedl, že neúmyslné otevření zadních výklopných dveří za jízdy může vést ke ztrátě nezajištěného nákladu, což může potenciálně ohrozit vozovku a zvýšit riziko nehody.

Automobilka zahájila interní vyšetřování problému v červenci 2021 a společnost uvedla, že „nepřetržitě monitoruje data z terénu pro potenciálně související incidenty“.

Photo: screenshot-https://www.youtube.com/watch?v=mXkcRKvTQ9M