Obáváte se renovace kožených autosedaček nebo jste renovaci nedávno provedli a chcete, aby zůstaly co nejdéle jako nové? Jelikož je kůže živý materiál, který se prakticky neustále mění, neměli bychom podceňovat několik základních věcí, které vedou k dokonale udržovanému interiéru vozidla. Navíc kůže jako taková není zrovna nejlevnějším materiálem, proto si nechte poradit a dejte na několik tipů, jak se o kožené sedačky řádně starat.

Kůže stárne

I když si kupujete nové vozidlo, ve kterém je kůže ještě neponičená a nijak neznečištěná, musíte si uvědomit, že kůže se vlivem let špiní a stárne. Je to s ní podobné jako se dřevem, které se vlivem okolností, konkrétně tedy vlivem vnějších faktorů mění. V případě kůže za to mohou vnější klimatické podmínky, konkrétně například vlhkost, která se může dotknout 40-70 %, aby se to na kůži podepsalo.

Naštěstí je však kůže poměrně odolná, dokonce odolnější než typické domácí sedačky, proto péče o ni v autě není taková hrůza jako o ty, na které si denně sedáváme u televize.

TIP: Budete vracet auto na operák? Vyhněte se vysokým sankcím za běžné opotřebení, více na www.vracenioperaku.cz

Na co při péči o kožené sedačky nezapomínat

Péče o kožené sedačky není žádná věda, pokud víte, jak na to. Pravidelné čištění je jednoznačně na místě, ovšem takové čištění musí doprovázet několik dalších věcí k tomu. Konkrétně tedy řádné schnutí a impregnace.

Právě na druhou zmíněnou věc nezapomínejte, protože právě díky ní zůstává povrch přesně takový, jaký byl před čištěním. Navíc je chráněn před zmiňovanými vnějšími vlivy, které mohou kůži například napínat.

Impregnaci však dělejte správně, jinak nebude účinná. Kupříkladu ji postupně vtírejte do kůže, a to jemnými krouživými pohyby. Při nanášení impregnačního příspěvku rozhodně nikam nespěchejte a na kůži jako na materiál v žádném případě netlačte.

Poté dejte kůži prostor a čas na to, aby impregnační přípravek řádně zpracovala. Nechte ho zaschnout a teprve poté impregnační prostředek otřete čistou utěrkou.