Cesta do chorvatska není zase tak náročná, proto do těchto míst míří velké množství turistů, především pak na letní sezonu. Kromě zajímavostí jsou samozřejmě vyhledávaným místem místní pláže. Které z nich stojí za návštěvu?

Náš tip: Před cestou do zahraničí si zkontrolujte, jaké je v jednotlivých tranzitních zemích povinná výbava automobilu, nebude vám stačit pouze lékárnička, někde je nutností i hasicí přístroj apod.

Zlatni Rat

Nachází se nedaleko městečka Bol, na dalmatském ostrově Brač. Tato pláž je asi v Chorvatsku tou nejznámější. Je charakteristická svým tvarem, který připomíná roh. Pokud se na ni vypravíte, čeká vás nádherně zlatý úsek oblázků, který zasahuje hluboko do Jadranského moře. Tvar pláže se mění, v závislosti na přílivu.

Gornja Vala

Tuto pláž naleznete na Makarské riviéře, v malém turistickém centru Gradac. Patří mezi největší pláže Jadranu. Její povrch pokrývají alabastrově bílé oblázky a proti přístavním větrům ji chrání olivové háje a vzrostlé borovice. Svým návštěvníkům nabízí dokonalou vybavenost a celou řadu vodních aktivit. Je ideální volbou pro kotvení lodí a menších jachet. Naleznete zde celou řadu restaurací, kiosky a kavárny. Na své si přijdou i milovníci nudismu. Městečko Gradac nabízí i ubytování chorvatsko.

Uvala Dubovica

Vypravíte-li se na ostrov Hvar, rozhodně si nenechte ujít tuto pláž, která se rozkládá v jeho východní části. Jedná se o pobřežní přírodní zátoku, která je kamenitá a dostatečně široká. Vyhledávají ji ti, kdo milují brouzdání. Během letního období zde kotví velké množství plachetnic.

Různé ubytovací možnosti na ostrově naleznete na portálu ubytovanivchorvatsku.cz.

Rajská pláž

Naleznete ji na poloostrově Lopar. Patří mezi největší chorvatské pláže. Její povrch tvoří jemný písek. Je vhodná i pro rodiny s malými dětmi nebo neplavce, neboť vstup do moře je velmi pozvolný. Chcete-li si zaplavat, musíte se vydat dále od břehu.

Na pláži můžete jak odpočívat, tak se i věnovat některým sportovním aktivitám. Naleznete zde minigolf, tenis, pro děti trampolíny, zahrát si můžete malou kopanou nebo plážový volejbal.