Kia oznámila konec svého výkonného sedanu Stinger a posílá jej s limitovanou edicí Tribute Edition, která bude stanovena na 1000 vozů po celém světě. Stinger byl původně představen pro modelový rok 2018 na základě konceptu Gran Turismo (GT), který jihokorejská automobilka poprvé představila na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2011.

Zatímco američtí kupci mohou získat Stinger ve dvou úrovních, počínaje GT-Line s přeplňovaným čtyřválcovým motorem, přichází výhradně jako GT v Kanadě s dvojitým turbodmychadlem 3,3 l V6 s výkonem 368 koní a 376 lb-ft. točivého momentu a s osmistupňovým automatem a standardním pohonem všech kol.

Tribute Edition nese toto turbo V6, zatímco zbytek balíčku je především vzhled. Bude zahrnovat výběr ze zelené Ascot nebo exkluzivní matně šedý lak Moonscape, černá zrcátka a brzdové třmeny Brembo a 19palcová lesklá černá kola. Kabina zahrnuje hnědé kožené čalounění a obložení a povrchovou úpravu konzoly a výplní dveří připomínající uhlíková vlákna. Na hlavových opěrkách bude logo ve tvaru vosy a číslo vozu v nájezdu 1000 vozů bude na prahové liště uvnitř dveří.

V tiskové zprávě Chang Sung Ryu, globální senior viceprezident Kia, uvedl, že automobilka bude pokračovat ve výrobě sportovnějších vozů, ale budou to „vysoce výkonné elektrifikované modely, jako je EV6 GT“.

Zdá se, že 400 z 1 000 modelů Tribute Edition se dostane do USA.