Automobily jako Lamborghini Aventador, Ford GT a Acura NSX byly pro příští rok ukončeny. Začátek roku 2023 znamená konec řady našich oblíbených vozů. Existuje několik exotů, které se na nový rok přestanou vyrábět, spolu s několika kompaktními vozy, nádherným hot hatchem a dokonce i malou panelovou dodávkou. Toto jsou auta, nákladní auta a dodávky, které jsou mrtvé pro rok 2023.

Lamborghini Aventador

Odchod Aventadoru se blížil už dlouho. Lamborghini nejvyšší úrovně s motorem V-12 se prodává od roku 2011 a přináší řadu výbav s různými úrovněmi výkonu a výkonu. Naše oblíbená verze, SVJ , kdysi držela rekord v okruhu sériového vozu Nürburgring.

Lamborghini Countach

Je úžasné, že Aventador není jediné V-12 Lamborghini, které se vyřadí z výroby v roce 2023. Countach byl vůz speciální edice pro jeden modelový rok, omezený na pouhých 112 exemplářů, cena za každý od 2,64 milionu dolarů. Celá série se vyprodala za pouhé čtyři dny.

Ford GT

Ford již v říjnu oznámil, že uskuteční poslední sérii GT LM , aby vyslal svůj silniční supercar. Začátkem prosince pak oznámila 800hp pouze dráhovou verzi nazvanou MkIV, aby nadobro ukončila výrobu.

Acura NSX

NSX získalo naše ocenění za výkonné auto roku, když se poprvé vrátilo na scénu v roce 2017. Od té doby jsme se dočkali obnovy uprostřed cyklu a výkonnějšího Type S , z nichž poslední sjel z linky. v listopadu.

Hyundai Veloster N

Stejně jako NSX byl Hyundai Veloster N dost zábavný na to, aby získal naši cenu za výkonné auto roku, když byl uveden na trh pro rok 2020. Jihokorejská značka v roce 2021 vyřadila většinu z řady Veloster, než nakonec odřízla N ze své nové nabídky v roce 2020. Červen.

Infinity Q60

Kupé už nejsou tak populární jako dříve. Infinity to ví, což je pravděpodobně důvod, proč vyřazuje Q60 ze své řady pro rok 2023. I s dostupnou výbavou Red Sport 400 nebyly prodeje Q60 dostatečně silné, aby ospravedlnily jeho existenci do budoucna.

Toyota Avalon

Stejně jako kupé nejsou ani čtyřdveřové sedany tak žádané jako kdysi. Na silnicích je každým dnem méně a méně, zjevně tak málo, že se Toyota rozhodla Avalon ze své americké řady úplně vyškrtnout. Nejvíce nám bude chybět sportovní verze TRD.

Volkswagen Passat

Stejně jako Avalon prostě není v sestavě Volkwagenu dostatek místa pro tři sedany v roce 2023. S Arteonem a Jetta potvrzenými pro příští rok to byl dlouholetý Passat , který dostal sekeru od VW.

Acura ILX

Acura se rozhodla pro rok 2023 oživit ikonickou Integru, což znamenalo, že musela zabít svůj stávající vůz základní úrovně, ILX. Jak zdůrazňují naši kolegové z Car and Driver , ILX měl být skutečně nahrazen už před lety, protože je založen na dvě generace starého Civicu.

Chevrolet Spark

Máme slabé místo pro Chevy Spark. S počáteční cenou pod 15 000 $ to bylo jedno z nejlevnějších nových aut ve Spojených státech. A verze EV prodávaná v polovině roku 2010 byla legitimní tavič pneumatik s točivým momentem 400 lb-ft. Ale američtí kupci se o hatchbacky nemohli starat, a tak se vydali na pastvu.

Honda Insight

Když poprvé debutoval, hybrid Honda Insight byl ultralehký dvoumístný vůz s manuální převodovkou schopnou překročit 70 mpg. V dnešní době je však Insight jen o málo víc než přepracovaný Civic Hybrid. Honda ve své sestavě nepotřebuje dva Civic Hybrid, takže Insight ukázal dveře pro rok 2023.

Mercedes-Benz třídy A

Od chvíle, kdy dopadla na naše břehy, nedávala třída A vlastně moc smysl. Velikostí, stylem a specifikacemi podobnými jako u Mercedesu třídy CLA se zdálo zbytečné, aby oba vozy soutěžily ve stejném segmentu pro stejné kupce. Zdá se, že si to společnost uvědomila, protože třída A se v roce 2023 nevrátí.

Buick Encore

Subkompaktní SUV Encore od Buicku se prodává již deset let – důkaz toho, jak se spotřebitelé stali spokojenými s crossovery. GM se rozhodlo, že rok 2023 je hraničním rokem, ale pokud stále chcete mini SUV s odznakem Buick, nebojte se. Společnost stále prodává Encore GX.

Hyundai Accent

Naposledy jsme o Accentu informovali, když Hyundai v roce 2021 vyřadil manuální převodovku ze seznamu standardní výbavy, takže jedinou možností převodovky je převodovka CVT. Nyní, z velké části díky americké apatii k sedanům, bylo celé auto pro rok 2023 odříznuto.

Hybridní Hyundai Ioniq

Vzhledem k tomu, že Hyundai přechází svou značku Ioniq na plně elektrická vozidla , nastal čas pro Ioniq Hybrid hatchback. Hyundai však stále prodává několik dalších hybridů, včetně Elantra, Sonata, Tuscon a Santa Fe.